
Мін Добриво. Нітроамофос NPK 16:16:16
Оплата
Доставка
Опис
Вітчизняне сільське господарство володіє широким спектром ефективних інструментів впливу на майбутній урожай сільгоспкультур. Мова йде і про дотримання технології вирощування, і про захист рослин від негативних чинників, і про використання мінеральних добрив. З останніми необхідно бути надзвичайно обережними, адже надмірне внесення добрив може дати неочікуваний та небезпечний ефект – вирощена продукція буде містити, наприклад, нітрати, що шкодять здоров’ю людини, а ґрунти постраждають від перенасичення певним елементом.
Дотримуватись інструкцій використання та норм внесення – це одне із найважливіших правил роботи з мінеральними добривами. У даному матеріалі ми поговоримо про особливості застосування нітроамофоски – одного із найбільш популярних добрив серед українських аграріїв.
НІТРОАМОФОСКА: ВНОСИМО ПРАВИЛЬНО
Вказане мінеральне добриво має декілька назв. Перша з них – це азофоска, а нітроамофоскою його назвали тому, що азот у удобренні міститься у нітратній формі. Проте, незважаючи на страшне для багатьох слово «нітрати», не потрібно побоюватись використання цього виду підживлення, головне — дотримуватись чітких правил при його застосуванні:
- Нітроамофоска завдяки нітратній формі азоту чудово засвоюється кореневою системою культур, проте, при надлишковому внесенні, відбувається накопичення шкідливих речовин у плодах. Тому ніколи не слід перевищувати норму внесення добрива, яка зазначена у інструкції.
- Необхідно проводити ротацію по внесенню добрив: так, наприклад, якщо два роки поспіль посівна площа удобрювалась нітроамофоскою, то на третій рік варто застосовувати лише органічні добрива (найкраще – компости, перегній). Таким чином, можна буде уникнути накопичення нітратів у ґрунті.
- Азофоску не можна вносити у холодний ґрунт, тому що це сприяє концентрації нітратів, особливо у верхніх прошарках землі. Тому, якщо заплановане осіннє внесення даного добрива, то його краще проводити не пізніше середини вересня. Якщо весняне – то в кінці травня, коли ґрунт вже достатньо прогрітий весняним теплом.
Основні показники
Норма для NPK 16:16:16
Сума поживних речовин,%, не менше
48
Масова частка азоту,%
16
Масова частка засвоюваних фосфатів (Р2О5),%
16
Масова частка калію,%
16
Масова частка води, не більше
1,0
Гранулометричний склад,%, масова частка гранул розміром:
менше 1 мм, не більше
2
від 2 до 4 мм, не менше
80
більше 6 мм
0
Статична міцність гранул, МПа (кгс / см2), не менше
3,0(30)
Розсипчастість,%
100