"Агрохімія" Засоби захисту рослин та Посівний Матеріал
+380 (50) 063-31-33+380 (68) 872-81-31
Засоби Захисту Рослин
Контакти
"Агрохімія" Засоби захисту рослин та Посівний Матеріал
Контактна особа:
Богдан Іванович
Телефони:
+380 (50) 063-31-33показати+380 (50) 063-31-33 все+380 (50) 063-31-33 +380 (68) 872-81-31
Адреса:
39000, Україна, Полтавська обл., Полтава, Кременчук, (кременчук) на мапі
Графік роботи:
Пн-Пт 8:00 - 20:00 Сб, Нд 9:00 - 17:00 без перерв;
Весняні проблеми пшениці озимої
Весняні проблеми пшениці озимої

Весняні проблеми пшениці озимої

Весняні проблеми пшениці озимої

Кореневі гнилі, септоріоз, снігова пліснява та борошниста роса - хвороби, які проявляються в посівах пшениці озимої ранньою весною. Симптоми грибкових хвороб в ранньовесняний період не завжди правильно діагностуються агрономами. Вони часто схожі на пожовтіння, викликане поганою аерацією, недостатнім споживанням поживних речовин при низьких температурах грунту, післядією гербіцидів, які застосовувались на попередній культурі і т.п.
Якщо такі проблеми є, дуже важливо правильно встановити їх причину, відрізнити ураження хворобами від інших факторів, щоб мати можливість підготуватися до своєчасного застосування фунгіцидів там, де це необхідно.

Захворювання пшениці озимої, які проявляються ранньою весною.

Кореневі гнилі. Можуть бути викликані грибами з родів Fusarium, Pytium. Rizoctonia і ін. Ознаки, що виявляються на надземній частині рослин - це пожовтіння листя, перш за все, найбільш старих - нижніх, що поширюється від кінчиків до основи листових пластинок. Для точної діагностики необхідно викопувати, відмивати і аналізувати кореневу систему уражених рослин, ознакою кореневих гнилей є наявність бурих плям. Єдино можливі заходи в цьому випадку - підживлення азотними добривами, які сприяють хоча б часткової регенерації пошкодженої кореневої системи.

Снігова пліснява (Fusarium nivale (Fr.) Ges.). Викликає ураження підстав стебел, обгорток нижніх листя і листових пластинок, аж до загибелі пагонів. При сильному ураженні хворе листя розпластуються на грунті навколо стебел. При візуальному огляді поля снігова пліснява виявляється або у вигляді вогнищ, або ж хворі рослини рівномірно розосереджені в посіві.

Рекомендовані заходи: на добре розвинених посівах - боронування впоперек рядків для видалення з поля опалого листя й стебел; при наявності численних осередків снігової плісняви (джерел інфекції) - планування фунгіцидних обробок в фазах колосіння - наливання зерна для попередження фузаріозу колоса.

Септоріоз. Виявляється у вигляді дуже світлих округлих плям з чорними точками (пікнідами). Світлі, майже білі плями добре помітні на зеленому тлі листових пластинок. Сильно уражені нижні листки можуть відмирати, але на бурих відмерлих тканинах чорні точки пікнід також чітко проглядаються.

Борошниста роса. Навесні також може викликати пожовтіння нижніх листків. При найближчому розгляді на нижніх листках добре видно подушечки борошнистого нальоту брудно-сірого або бурого кольору, на верхніх молодих листках - більш дрібні білі подушечки або світлий павутинчатий наліт. Сильне ураження нижніх листя супроводжується їх пожовтінням. Відмітна ознака хвороби - безпосередньо навколо подушечок борошнистої роси на пожовклих тканинах зберігаються острівці зеленого кольору.

Включений режим редагування. Вийти з режиму редагування
наверх