В червні купівельна активність в сегменті селітри нарощується і товар повертає собі лідерство по продажах, яке було втрачене в середині весни. При цьому закупівлі стримуються початком жнив, після яких активність ще більше зросте.
«На відміну від інших добрив, у споживачів з’являється розуміння, що зниження цін перед осінню вже не буде. Підвищення ціни в середині червня Остхемом маи же не вплинуло на торгівлю. Черга за селітрою на заводах розтягнулася вже на декілька тижнів і Остхем навіть призупиняв продажі торговим компаніям наприкінці червня, хоча вже відновив і х. Варто зазначити, що для сільгоспвиробників зупинок продажів не було», — повідомляють аналітики.
Рекомендована ціна на селітру від Остхему залишилась на рівні 16,5 тис. грн/т, СРТ, на вапняково-аміачну селітру 13,4 тис. грн/т, СРТ.
Польську селітру можна було придбати по 15,3-15,8 тис. грн/т, FCA кордон, однак виробники планують підіи мати ціни.
Турецька вапняково-аміачна селітра пропонується по 12,9 тис. грн/т, FCA/EXW.
Аналітики прогнозують стабільність цін з можливим подорожчанням. Виробники можуть спробувати підняти ціни завдяки невеликим запасам та хорошому попиту. Імпортери нарощуватимуть поставки, хоча і у невеликих об’ємах. На тлі підвищення цін вартість імпортного товару може зрости.